Kilkudziesięciu absolwentów Wydziału Filologicznego 29 września 2017 r. (piątek) o godz. 14.00 w Auli Błękitnej Collegium Maius UO odebrało dyplomy ukończenia studiów. W tym wyjątkowym dniu świętowały z nimi prof. Joanna Czaplińska, dziekan Wydziału Filologicznego, a także prof. Jolanta Nocoń, dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa UO.
Po ukończeniu studiów różnica między nauczycielami a studentami maleje, więc powiem tak: witam was, koleżanki i koledzy – powiedziała do zgromadzonych w auli absolwentów prof. Joanna Czaplińska – Dziękuję wam za pięć lat współpracy. Z nieopierzonych pierwszaków zmieniliście się w dojrzałych ludzi, mądrzejszych nie tylko o wiedzę merytoryczną, jaką staraliśmy się wam przekazać, ale i o wiedzę życiową, o znajomości i przyjaźnie – mówiła pani dziekan.
Prof. Wojciech Chlebda z Instytutu Slawistyki dodał: – Każdy koniec jest jednocześnie początkiem czegoś nowego; dla was pracy zawodowej, może dalszych studiów. Wejdźcie na nową drogę życia z nadzieją, że zaprowadzi was w miejsce szczęśliwe. Pomyślcie czasem o naszym uniwersytecie z wdzięcznością, tak jak my myślimy o was.

To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do wspomnień i pięknego podsumowania niezwykle istotnego okresu w życiu absolwentów.