4 grudnia studentki I roku Logopedii z Językiem Polskim i II roku Filologii Polskiej z Logopedią  pragnąc podziękować dyrekcji przedszkola językowo-logopedycznego “Księga przygód” za możliwość łączenia nauki z  praktyką i wdrażania się do zawodu logopedy, zorganizowały dla dzieci zabawę mikołajkową.  Studentki pod kierunkiem Grażyny Jastrzębowskiej przygotowały program, który był przystosowany zarówno dla starszych, jak i młodszych przedszkolaków.

Radość dzieci była porównywalna z radością studentek, co widać na załączonych fotografiach:

Dziewczyny, przebrane za renifery i aniołki, starały się przybliżyć dzieciom wiedzę, np. skąd się wzięła tradycja związana z dniem św. Mikołaja i wprowadzić je w świąteczny nastój.

Liczne atrakcje, które przygotowały, m.in. wspólne gry i zabawy ruchowe, teatrzyk z pacynkami, zgadywanki i układanki świąteczne, czytanie książki bez obrazków, a także teatr papierowy, czyli tzw. kamishibai zachwyciły nie tylko dzieci. Wszyscy świetnie się bawili, wliczając w to studentki, które choć na krótką chwilę mogły wrócić do beztroskiego świata dzieciństwa i wspólnie z innymi poczuć magię świąt. Dzieci były zauroczone tym niezwykłym dniem w przedszkolu i, jak na koniec mówiły – z niecierpliwością będą oczekiwać św. Mikołaja. Dla biorących w zabawie studentek radość w oczach przedszkolaków była bezcenna i bardzo satysfakcjonująca. Oto kilka ujęć z tego wyjątkowego dnia: