Tegoroczni zdobywcy Laurów Umiejętności i Kompetencji

Prof. dr hab. Mirosław Lenart, pracownik Instytutu Nauk o Literaturze UO i dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu, otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Pro Publico Bono. Uroczysta gala wręczenia laurów odbyła się 25 czerwca 2021 roku w auli Wydziału Teologicznego UO.

Laury przyznała Opolska Izba Gospodarcza. Przypomnijmy, że przez wiele lat była to wspólna nagroda Izb Gospodarczych z Opola i Katowic.

Laury dla przedsiębiorców, menadżerów i społeczników wręczane są od 28 lat. – To nasza 21. gala. Tym razem organizujemy ją już samodzielnie i jest to ogromna zmiana. Do tej pory o nominacjach decydowały dwie izby gospodarcze – mówił podczas uroczystości prezes zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej Henryk Galwas, zaznaczając, że Opolskie ma mocnych przedsiębiorców i społeczników.

W tegorocznej edycji uhonorowano 52 laureatów. Przyznano jeden Kryształowy Laur z Diamentem, jeden Kryształowy, sześć Platynowych, dwanaście Złotych i trzydzieści dwa Srebrne. Laureatem Złotego Lauru Umiejętności i  Kompetencji w kategorii Pro Publico Bono został prof. dr hab. Mirosław Lenart.

Serdecznie gratulujemy tego prestiżowego wyróżnienia!

Na podst. materiału UMWO 

Foto: UMWO